Еван Фъргюсън пропуска дузпа, тъй като Ирландия не успява да използва шансове в равенството на Белгия
Breaking News | 2024-03-23 | 21:48:19

Еван Фъргюсън пропуска дузпа, тъй като Република Ирландия пропусна възможността да даде забележителен скалп на временния старши треньор Джон О'Шей срещу Белгия.

Нападателят на Брайтън, който се отчете за международни задължения без гол в 20 мача за своя клуб, видя своя точен удар от първото полувреме спасен от вратаря на Нотингам Форест Мац Селс, за да гарантира края на приятелския мач на шумния стадион Авива 0-0.

Белгия се радваше на по-голям дял от притежанието на топката, но Ирландия беше тази, която създаде по-добри шансове с дебютанта Сами Смодикс, който се доближаваше повече от един път.

Ако О'Ший, който ще остане начело на приятелския мач срещу Швейцария във вторник, беше оставен да размишлява върху това, което можеше да се случи, той нямаше да бъде разочарован от организацията и начинанието на неговите играчи.

Предишният треньор на Ирландия Стивън Кени искаше неговият млад отбор да играе експанзивен вид футбол, но усилията им не успяха да дадат резултат – те спечелиха само шест от 29 състезателни мача под негово ръководство.

O'Shea направи това, което най-новите предшественици на Kenny също бяха опитали и като първо изискване направи своя отбор труден за побеждаване, разчитайки на физическите качества на Ferguson и темпото на Chiedozie Ogbene, за да ги изкачат на терена.

В този случай Ирландия изглеждаше много по-малко уязвима отзад и изкова поредица от възможности, които можеше да им спечелят мача срещу отбор, класиран на четвърто място в света от ФИФА, макар и лишен от много от своите суперзвезди .

Нищо особено за разделяне на страните досега!

26' | 0-0 pic.twitter.com/kEUyw0Unrr